"Chcę Ci podziękować za to, że takie forum stworzyłeś. Nie wiem czy osiągnąłbym cokolwiek w necie bez wiedzy z forum i pomocy forumowiczów.

Po tych kilku miesiącach mojej aktywności na forum udało mi się skierować, jak sądzę, ten mój netowy biznes na właściwsze tory, czego mam już pierwsze efekty."

Andrzej-Ludwik Włoszczyński
ALW GRAFIK

Magazyn CzasNaE-Biznes zawsze był w Polsce czymś jedynym w swoim rodzaju. Tak jest zresztą do dzisiaj, bo nikt inny w naszym kraju nie podejmuje podobnej tematyki. Bynajmniej nie oznacza to, że CNEB jest niewiele wartym monopolistą ;-). Wręcz przeciwnie, to doskonałe źródło wiedzy o E-Biznesie.

Integralną częścią tego źródła jest Polskie Forum E-Biznesu. To naprawdę nie tylko jedyne w swoim rodzaju forum o e-biznesie, ale także... jedyne w swoim rodzaju forum w Polsce.

Dość mam forów, które chwalą się dziesiątkami tysięcy postów, z czego większość to jednozdaniowe komentarze w stylu "Zgadzam się z przedmówcą" lub - co gorsza - zupełnie nie związane z tematem prywatne wywody.

Takie fora w praktyce są pożyteczne tylko dla tych, którzy je regularnie śledzą. Jeżeli wejdziesz na nie i w wyszukiwarce wpiszesz żądany temat, zapewno wyświetlone zostanie wiele postów, w większości mało istotnych. Aby dobrnąć do odpowiedzi na Twoje pytanie będziesz musiał przebrnąć przez wszystkie te nieistotne dyskusje.

W PFEB jest inaczej. Być może liczba postów dotychczas wysłanych na forum nie szokuje, ale za to absolutnie każdy z nich zawiera konkretną treść. Każda dyskusja jest zawsze dyskusją opartą o rzeczowe i merytoryczne argumenty.

Nie oznacza to, że jest to forum ("tylko" - przyp. red.) ludzi doświadczonych. PFEB to miejsce, gdzie ludzie wymieniają swoją wiedzę. Tak, nie tylko opinię, ale przede wszystkim wiedzę.

Obawiasz się, że zbyt mało się na tym znasz, żeby dyskutować o e-biznesie? Co z tego? Każdy kiedyś zaczynał. Jeżeli tylko chcesz się czegoś nauczyć o e-biznesie, powinieneś tutaj skierować swoje kroki.

Masz jakieś pytanie? Zadaj je. Jestem pewien, że zostaniesz potraktowany poważnie, nawet jeżeli będzie to pytanie bardzo banalne (oczywiście o ile będzie na temat).

Sam wprawdzie należę do grona bardziej doświadczonych użytkowników Polskiego Forum E-Biznesu, ale i tak wielokrotnie miałem okazję nauczyć się czegoś nowego. Nikt przecież nie wie wszystkiego. Chcę przez to powiedzieć, że na PFEB nie liczy się doświadczenie, bo forum tak samo jak odpowiadających, potrzebuje również pytających. A kto pyta, nie błądzi.

Zajrzyj na merytorium.pl. Pooglądaj, poczytaj, zarejestruj się, zadaj pytanie... Sam sprawdź, czy mam rację. Forumowicze będą Ci za to wdzięczni.

Paweł Gruszecki
Dziennikarz Magazynu Internet

"Myślę że te pieniądze [wydane na abonament] to była jedna z najlepszych moich inwestycji w przeciągu kilku ostatnich miesięcy."

Marcin Kądziołka
Złote Myśli

"Objętość informacji zgromadzona na forum przekroczyła pewna masę krytyczna, powyżej której szukanie wiedzy na temat biznesu gdzie indziej staje się mało opłacalne, zmarnowałem trochę czasu próbując znaleźć alternatywne w stosunku do Polskiego Forum E-Biznesu źródła wiedzy biznesowej ale ostatecznie doszedłem do wniosku, ze takiego zagęszczenia merytorycznej wiedzy, nie rozwodnionej jakimiś jałowymi dumaniami, nie znajdę nigdzie."

Wojciech Czeronko, właściciel
Jezyki-Obce.pl

"Widzę jak niektórzy użytkownicy forum z młodych niedoświadczonych nastolatków rozwinęli skrzydła i staja się e-biznesowymi smokami.

Sam od niedawna w miarę aktywnie zacząłem się tam udzielać i dostałem prawdziwego kopa w t...., tzn. uczestnictwo w nim daje mi dodatkowa energie do rozwijania własnego biznesu, świeże pomysły, etc."

Krzysztof Gontarek, redaktor
Dziennik Internautow